Czyste szaleństwo w Brwinowie! Ósma wygrana z rzędu drużyny Seniorów Korony i awans na czwarte miejsce w tabeli grupy 2 Ligi Okręgowej jest niewątpliwym sukcesem, na który zespół prowadzony przez Mariusza Szewczyka z pewnością zasłużył.

Dzisiejszy mecz był bardzo trudnym spotkaniem, bo granym po raz pierwszy od ponad miesiąca na wyjeździe oraz przy absencji kilku kluczowych zawodników, w tym Adriana Antosza – etatowego kapitana Korony.

Początek był bardzo nerwowy, gospodarze przejęli inicjatywę, czego owocem była pierwsza strzelona przez nich bramka. Ten wynik oznaczał, że dziś o punkty nie będzie łatwo z niżej notowanym rywalem. Po około 15 minutach od rozpoczęcia goście zaczęli narzucać swój styl gry i w 20 minucie Przemysław Zowczak wyrównał stan meczu. W 32 minucie na prowadzenie wyszła Korona po strzale Mikołaja Nojka. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po wznowieniu gry piłkarze Korony mieli wyraźną przewagę, jednak to Naprzód strzelił gola z rzutu karnego po faulu. Wynik 2:2 nie był tym, na co czekali głośni kibice Korony, dopingujący nasz zespół zza ogrodzenia stadionu w Brwinowie.Trener dokonał kilku zmian, które zaczęły przynosić efekt w postaci coraz większej przewagi i wielu groźnych akcji Korony.Akcje, które były stwarzane ostatecznie udało się zamienić na bramkę strzeloną przez Piotra Pamrowa w 74 minucie, a gol Mikołaja Nojka w 87 minucie meczu dał możliwość swobodniejszej gry.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Korony na trudnym terenie w Brwinowie. Dziękujemy kibicom za głośny doping, to z pewnością pomagała piłkarzom w utrzymaniu wiary w zwycięstwo.

Obecnie MKS Korona zajmuje 4 miejsce w grupie.

A oto, co po meczu powiedział strzelec dwóch bramek Mikołaj Nojek:”Dzisiejsze spotkanie z Brwinowem nie należało do najłatwiejszych. Grząskie boisko nie pozwalało na kreatywne i szybkie akcje. Cieszą strzelone dwie bramki, które pomogły drużynie wywieźć komplet punktów. Za tydzień kolejny mecz z bardzo wymagającym rywalem z Teresina, który pokaże na co nas stać w tej lidze. Wygraliśmy 8 mecz z rzędu, jeśli się nie mylę, i za to wielkie uznania dla zespołu i oby jak najdłużej trwała ta seria.”

BKS Naprzód Brwinów – Korona Góra Kalwaria 2:4 (1:2)

Bramki dla Korony: Przemysław Zowczak ?(20′), Mikołaj Nojek ??(32′ i 87′), Piotr Pamrów ?(74′).Skład: Wąszewski (b), Mrowiński (Szymański), D. Folwarski, Kacprzak (Płatek), Jobda, Nojek, Michalski (Deperasiński), Zowczak, Książek (Gieleciński), Piotr Pamrów, T. Folwarski (Paweł Pamrów)

Kolejny mecz: w 14. kolejce 24.10. o 13:30 Korona zmierzy się u siebie z KS Teresin.