Seniorzy Korony nie zwalniają tempa ⚽️⚽️⚽️ 5 września 2020 na stadionie w Górze Kalwarii miał miejsce mecz 7 kolejki Ligi Okręgowej.Tym razem nasza drużyna podejmowała RKS Sarmata Warszawa, która w poprzednich 6 meczach zgromadziła 5 punktów.

Naszym gościem był burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, który przed pierwszym gwizdkiem wręczył piłkarzom ?za awans do Ligi Okręgowej. Dziękujemy ?Bardzo dziękujemy coraz głośniejszej grupie kibiców Korony za nieustający doping, który poniósł naszych zawodników do zwycięstwa 4:2!

Trzy bramki zdobył Mikołaj Nojek, którego poprosiliśmy o podzielenie się swoimi wrażeniami:”Z przebiegu meczu byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Świadczą o tym stworzone sytuację, których mieliśmy bardzo dużo.Cały zespół zasłużył na wygraną w tym ważnym meczu. Jest jeszcze trochę do poprawy, ale z każdym meczem widać więcej pozytywów niż negatywów. Jeśli będziemy ciężko trenować nasze miejsce w tabeli będzie coraz wyższe i coś w tej lidze będziemy znaczyć.Kończąc wypowiedź chciałbym podziękować kibicom, za doping przez cały mecz.”

Jeszcze kilka zdań komentarza od Asystenta Trenera – Bartosza Piętka :”Od początku meczu mieliśmy atakować naszych przeciwników, by pokazać, że gramy u siebie. Pierwszą bramkę jednak strzeliliśmy dopiero w 27 minucie, po której grało nam się trochę łatwiej. Kilka minut później Mikołaj podwyższył pięknym strzałem z dystansu co pozwoliło nam spokojnie dograć do przerwy. W drugiej połowie natomiast dostosowaliśmy się do gry rywali i pozwoliliśmy im na zbyt wiele, przez co mecz zrobił się nerwowy. Rywale dwukrotnie łapali kontakt. ale mimo błędów potrafiliśmy strzelić im kolejne bramki. Pokazaliśmy w tym meczu, że jesteśmy drużyną z charakterem i, że mamy świetnych kibiców którzy wspierali nas przez cały mecz.”

MKS Korona Góra Kalwaria – Sarmata Warszawa 4:2 (2:0)

Bramki: Mikołaj Nojek ???, Paweł Lach ?Skład Korony: Wąszewski (b), Mrowiński (Dombek), Jobda, D. Folwarski, Lach, Jadacki (Parol), Michalski (Antosz), Zowczak (Dudzicki), Kacprzak, Paweł Pamrów (Gieleciński), Nojek (T. Folwarski)

Korona po tej kolejce awansuje na 10 miejsce!

Kolejne mecze Seniorów:9 września pucharowy z ULKS “Orzeł” Parysów na wyjeździe,12 września ligowy z MKS Piast Piastów na wyjeździe.