Padający zimny deszcz, wiatr i śliska murawa nie przeszkodziły naszemu zespołowi Młodzików (2009/10) w zagraniu dobrego meczu z sąsiadami zza miedzy – drużyną UKS TKM Kąty.Kibice, którzy wybrali się na stadion miejski w Górze Kalwarii w niedzielne popołudnie, nie mogli narzekać na brak emocji.

Mecz lokalnych rywali: Korony Góra Kalwaria i UKS TKM Kąty, toczony był w szybkim tempie, a sytuacji podbramkowych dla drużyny… gości nie brakowało. Rolę gospodarzy pełnili zawodnicy z TKM-u, którzy mecze domowe rozgrywają na stadionie w Górze Kalwarii. Goście (👑) od początku narzucili rywalom swój sposób gry, stwarzając sobie liczne sytuacje bramkowe. Antek Biczyk, Rafał Gostkowski oraz Julek Koszelski raz po raz sprawdzali czujność bramkarza TKM-u. W pierwszej połowie TKM dwukrotnie groźnie kontrował, a Mateusz Kowalczyk w znakomitym stylu obronił strzały zawodników gospodarzy.

W 25 min. spotkania pięknym strzałem z ok. 16 metrów popisał się Julek Koszelski, a piłka zatrzepotała w siatce! 1:0 dla Korony! Druga połowa przebiegała pod pełną kontrolą zawodników Korony. Wysiłki gospodarzy niweczyła trójka rozgrywających znakomite spotkanie obrońców: Olek Seweryn, Igor Czapnik oraz Kacper Krupa. Mimo wielu sytuacji Korona zdobyła tylko jeszcze jedną bramkę, a jej strzelcem był Antek Biczyk.

Wynik cieszy, ale najbardziej raduje nastawienie naszych zawodników, realizacja założeń taktycznych i prowadzenie gry.

UKS TKM – Korona Góra Kalwaria 0:2 (0:1)

Bramki strzelili Julek Koszelski 🎯 i Antek Biczyk 🎯.

Kolejny mecz odbędzie się 3 października o godzinie 10:00 w Górze Kalwarii, a przeciwnikiem będzie Legia II Warszawa.