Seniorzy wyjazdowym meczem z Milanem Milanówek zakończyli rozgrywki jesiennej rundy Ligi Okręgowej. Piłkarze Korony rozegrali 17 spotkań, z których wygrali 12 (!) i 5 przegrali. Jako jedyni w lidze, podopieczni Mariusza Szewczyka, nie zanotowali remisu.

Ostatni mecz zakończył się wynikiem 1:2 i tym samym licznik kolejnych zwycięstw Korony zatrzymał się na liczbie 11.

Milan jest drużyną z czołówki ligi i z pewnością mecz nie był łatwy, zwłaszcza, że stawką było trzecie miejsce. Pomimo prowadzenia 1:0 po bramce zdobytej przez Przemysława Zowczaka, ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze, którzy wyprzedzili nasz zespół w rankingu.

Zaległy mecz do rozegrania ma jeszcze LKS Chlebnia i w przypadku ich zwycięstwa, Korona przystąpi do rundy wiosennej z piątego miejsca.

Ten wynik jest wspaniałą niespodzianką i dowodem na to, że w drużynie oraz klubie panuje dobra atmosfera, a zawodnicy wkładają w treningi i grę mnóstwo serca.

Ogromną pracę wykonuje sztab trenerski pod kierunkiem Mariusza Szewczyka, wyzwalając w piłkarzach dodatkowe pokłady energii i zaangażowania.

Tych sukcesów nie byłoby bez coraz liczniejszej grupy kibiców, którzy pomimo trudnej sytuacji związanej z epidemią, wspierają drużynę, pokazując jak ważna dla miasta Góra Kalwaria jest Korona.

KS Milan Milanówek – Korona Góra Kalwaria 2:1 (1:1)

Bramka dla Korony: Przemysław Zowczak (33′)

Skład: Wąszewski (b), Wiszniewski (T. Folwarski), Lach, Kacprzak (Parol), Jobda, Antosz, Jadacki (Dombek), Zowczak (Michalski), Piotr Pamrów, Paweł Pamrów (Płatek), Nojek.

Dziękujemy zawodnikom, trenerom, byłemu kierownikowi drużyny Mirkowi Wiśniewskiemu i fantastycznym kibicom.

Wszystkie wyniki i tabela dostępne są tutaj.

Wszystkim sympatykom Korony przypominamy, że klub jest organizacją non-profit i utrzymuje się głównie z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Dlatego zachęcamy do aktywnego wspierania finansowego naszej działalności choćby drobnymi kwotami, przekazując je w formie darowizny lub podczas zakupów internetowych poprzez aplikację fanimani.pl/mkskorona/.

Każda przekazana złotówka będzie dobrze spożytkowana.

Obecnie drużyna seniorów potrzebuje sprzętu do nagrywania i analizy meczów, ale bez dodatkowego wsparcia to będzie niemożliwe.