Oświadczenie Zarządu MKS Korona Góra Kalwaria:

12 grudnia 2020 roku w Górze Kalwarii miał miejsce turniej halowy piłki nożnej drużyn dziecięcych rocznika 2012 i młodszych, w którym udział wzięły reprezentacje GKS Chynów, UKS TKM Kąty, UKS Iwiczna, Orła Baniocha i dwie drużyny Korony Góra Kalwaria.

Jedną z fundamentalnych zasad, jakimi kieruje się nasz klub, jest gra w duchu fair play i dotyczy to wszelkich rozgrywek w każdej kategorii wiekowej.

W zawodach dziecięcych wynik nie jest najważniejszą kwestią, jednak uważamy, że niesprawiedliwe wobec młodych zawodników jest wstawianie do składu dzieci z rocznika starszego. Do takiej sytuacji doszło w reprezentacji Orła Baniocha, w której szeregach grało dwóch piłkarzy z rocznika 2011 bez wcześniejszego poinformowania organizatorów ani trenerów drużyn biorących udział w turnieju.W związku z tym Zarząd Korony nie ma innego wyjścia niż zweryfikowanie wyników zawodów w taki sposób, że wszystkie mecze Orła kończą się walkowerem na korzyść ich przeciwników.

Tym samym ostateczna klasyfikacja turnieju wygląda następująco:
1. GKS Chynów.
2. MKS Korona II Góra Kalwaria.
3. UKS Iwiczna.
4. UKS TKM Kąty.
5. MKS Korona I Góra Kalwaria.
6. Orzeł Baniocha.

Indywidualne nagrody turnieju pozostają bez zmian.

Ufamy, że takie sytuacje nie będą się powtarzać w przyszłości i dzieci będą mogły rywalizować ze sobą w uczciwy sposób.

15.12.2020
Góra Kalwaria