W pierwszym meczu rundy rewanżowej Korona zmierzyła się na wyjeździe z Laurą Chylice. Faworytem był zespół gospodarzy, którzy w poprzednich 17 meczach doznali tylko dwóch porażek i zajmowali drugie miejsce w grupie.

Po ostatnich meczach sparingowych kibice z Góry Kalwarii nie wiedzieli czego mogą się spodziewać w wiosennych meczach. W sierpniu górą była drużyna z Chylic, więc dziś na piłkarzy Korony czekało trudne zadanie, tym bardziej, że za kartki pauzował podstawowy zawodnik środka pola – Filip Jadacki.

Trener żółto-czerwonych odpowiednio przygotował i zmotywował zespół, gdyż po pierwszej połowie to nasi w doskonałych nastrojach schodzi na przerwę, prowadząc 4:1. ❗️❗️❗️

Po zmianie stron do szturmu ruszyła Laura, co przyniosło drugą bramkę dla tego zespołu.Gra zaczęła się zaostrzać, czego efektem były sypiące się kartki. Najpierw czerwoną kartkę otrzymał obrońca gospodarzy, a jeszcze przed końcem meczu żółte kartoniki dostali nasi piłkarze, w tym jeden z nich (K. Dombek) doznał tego zaszczytu dwukrotnie, co skończyło się opuszczeniem murawy.

Ostatecznie Korona wygrała na trudnym terenie z Laurą Chylice 4:2.

Komentarz trenera Mariusza Szewczyka: “Najlepsza pierwsza połowa w sezonie! Zaskoczyliśmy Laurę, zostawialiśmy bardzo mało miejsca na rozgrywanie przeciwnikom i byli oni zmuszeni grać dłuższymi podaniami. Wzorowa organizacja gry, poświęcenie każdego zawodnika i wykonanie idealnie zadań, dały nam wynik 4:1 do przerwy. W drugiej połowie byliśmy przygotowani na to, że Laura będzie dążyła do strzelenia goli i nie odpuści. Straciliśmy trochę koncentracji i sił, więc kilka razy było groźnie pod naszą bramką. Radek zrobił swoje, był ścianą nie do przejścia. Powinniśmy lepiej kontrolować mecz przy takim wysokim wyniku. Wygraliśmy i to się liczy, bardzo udany początek rundy, za co wielkie brawa dla każdego z zawodników, bo dziś pokazali moc.”

Laura Chylice – Korona Góra Kalwaria 2:4 (1:4)

Bramki dla ?: Deperasiński ?? 4 i 40 min, Nojek ?? 11 i 22 min.

Skład ?:Wąszewski, D. Folwarski, Lach, Kacprzak (Paweł Pamrów), Jobda, Antosz, Nowakowski (Kobierski), Zowczak (T. Folwarski), Piotr Pamrów (Dombek) , Deperasiński, Nojek (Dudzicki)

Kartki otrzymali: czerwona: Dombek; żółte: Zowczak, Nowakowski, Kobierski, T. Folwarski.

Po tej kolejce Korona traci do Laury tylko 2 punkty???

Wszystkie wyniki i tabela dostępne są tutaj ?http://www.mzpn.pl/…/group…/season=2020/2021/play=37702/

Pomimo, że mecz rozgrywał się w Chylicach, to na tamtejszych ulicach słychać było okrzyki:3 literki – jedno ❤️ M-K-S ☺️